Tradycja myśliwska

Myślistwo atrakcyjne jest nie jedynie z tego, iż jest zajęciem kultywowanym od bardzo dawna, tymczasem również modne są obrządki i zwyczaj myśliwski, z którym spotka się ktokolwiek, jaki dopiero co przenika w grono myśliwych. W dodatku, iż myśliwi wyznaczają oddzielną, zawężoną grupę ludzi, to w dalszym ciągu co więcej w ich okręgu utworzyła się osobliwa, przenoszona z pokolenia na pokolenia kulturalna więź. Chcąc pozostać myśliwym, przypadałoby się posiadać wiedzę na dwa w największym stopniu atrakcyjne i najważniejsze obyczaje oraz jakie akcesoria myśliwskie wykorzystuje się w myślistwie. Pierwszy obrządek, to przysięga, a po drugie, to chrzest myśliwski.

Łowiectwo, to ciąg dalszy tradycji, odłączenie się od gwaru ulic.

Łowiectwo faktycznie przez długi okres czasu będzie trwać w naszej kulturze. Zakorzenione od pokoleń w naszej tradycji łowiectwa będą przez cały czas inspiracją artystów, a dla ludzi sposobem na odetchnięcie od istnienia codziennego i zatopieniem się w dziczy natury. Obecnie tradycja ta do tej pory jest śledzona, lecz tak masa jak ma sympatyków, miłośników, tak dużo budzi dodatkowo niepewności, związanych z likwidowaniem zwierząt. Jednak polowania nie powinno się spłycać aż tak wielce. Łowiectwo, to nie tylko akcesoria myśliwskie i pogoń za zwierzyną. To ciąg dalszy kilkusetletniej tradycji, odłączenie się od gwaru ulic, zwykłego pośpiechu.

Zamiłowania do dzikiej przyrody

Myślistwo ciągnie za sobą non stop więcej ludzi. Powodów bodajże jest mnóstwo, nawiązawszy od zamiłowania do dzikiej natury, po zapęd do doznawania ekscytacji w toku polowania i zmierzenia się z przyrodą. Nie każdy jednakże, kto myśli o myślistwie, wie, jakim sposobem myśliwym stać się. Kultura łowiecka towarzyszy ludziom od stuleci. W odległych czasach była natomiast świętowana tylko przez lepsze warstwy społeczne. Wzajemne polowania były uznawane bardziej jak zgromadzenia towarzyskie oraz część tradycji, niż zaspokajanie konieczności żywienia. Urządzanie takich polowań wiązało się z podporządkowaniem całego dnia niniejszemu przedsięwzięciu.